• Trafik Kazası Danışma
  • Trafik Kazası Danışma

Trafik Kazası Tazminatı Nasıl Alınır

Trafik Kazası Tazminatı Nasıl Alınır ve Süreçleri Nelerdir

Trafik kazası tazminatın alınması için bazı prosedürlerin yerine getirilmesi ve nihayetinde büyük ihtimalle bir de dava açılması gerekecektir. Trafik kazası tazminatı alma işlemleri savcılıkta, hastanelerde, trafik sigortasını yapmış olan sigorta şirketinde ve mahkemelerde yapılması gereken teferruatlı ve uzmanlık gerektiren işlemlerdir. Yaralanma halinde maluliyetin tespiti gerekecektir. Sigorta şirketine gerekli evrakı temin ederek başvurmanız halinde ödeme yapılması gerekir ise de sigorta şirketleri bu ödemeleri ya hiç yapmamakta ya eksik yapmakta ve çoğu zaman da çok uzun zaman sonra yapmaktadır. Trafik kazası tazminatı almak için trafik kazasında uzmanlaşmışi bir avukattan destek almanızda fayda vardır. Trafik kazası tazminatı almaya hak kazandığınızda, trafik tazası tazminatınız hesaplanır ve tarafınıza ödeme yapılır.

Trafik Kazası Tazminatınızı Aldınız mı

Trafik kazasında yaralananlar ve yakınları ölenler için vatandaşlar tarafından ödenen primlerden oluşan tabir caizse bir tazminat havuzundan tazminatınızı almanız mümkündür. Aksi halde bu tazminat sigorta şirketlerine kalmaktadır.

Eğer daha önce siz ya da bir yakınınız trafik kazası geçirdiyseniz tazminat hakkınız olabilir trafik kazası tazminatı alabilirsiniz. Hatta sigortadan daha önce tazminat aldıysanız bile eksik kalan tazminat hakkınız olma ihtimali yüksektir ve yine tazminat alabilirsiniz.

Sigorta şirketleri, kazalardan isteseler kolayca haberdar olabilecekleri halde ve hatta haberdar olsalar bile  mağdurları aramaz, onlara haklarını hatırlatmaz, davet etmez. Sizi sigorta şirketinden arıyoruz diye arayanlar kendilerini trafik kazası tazminatını ödemekle mükellef olan ve poliçe yapma yetkisi olan sigorta şirketiymiş gibi konuşabilirler. Oysa bu arayanlar sigorta şirketi değildir. Kendilerine danışmanlık şirketi demektedirler ancak konuşurken bunu sigorta şirketi imiş gibi beyan ederler. Siz de size tazminat ödemesi gereken sigorta şirketi tarafından arandığınızı zanneder ve güvenirsiniz. Bu şekilde arayanlar avukat da değildir. Herkes bu şekilde kaza yapmış olanları bulup arayabilmektedir. Amaç bu işten bir komisyon kazanmaktır ki çoğu zaman bir avukatın bile almayacağı yüksek oranlarda komisyonlar almaktadırlar. Sizleri bu şekilde aramaları yasal değildir. Bilgilerinizi temin etmeleri de yasal değildir. Tazminat işlemlerinizi takip etmeleri de yasal değildir. Ancak avukatlık mevzuatının  ve başkaca bazı mevzuatın da eksikleri ve yanlışları nedeni ile bu işler kaza mağduru ve işinde uzman avukatlar aleyhine bir hal almıştır. Avukatlar vatandaşa ulaşma konusunda eli kolu bağlı ve türlü yaptırımlarla muhatap iken hiç bir eğitimi ve bilgisi olmayan kişiler istedikleri gibi reklam yapıp vatandaşın bilgilerine ulaşıp onları arayıp çok yüksek komisyonlarla iş yapmaktadırlar.

 


Hizmet Bölgelerimiz
Adana - Adıyaman - Afyon - Ağrı - Amasya - Ankara - Antalya - Artvin - Aydın - Balıkesir - Bilecik - Bingöl - Bitlis - Bolu - Burdur - Bursa - Çanakkale - Çankırı - Çorum - Denizli - Diyarbakır - Edirne - Elazığ - Erzincan - Erzurum - Eskişehir - Gaziantep - Giresun - Gümüşhane - Hakkari - Hatay - Isparta - Mersin - İstanbul - İzmir - Kahramanmaraş - Kars - Kastamonu - Kayseri - Kırklareli - Kırşehir - Kocaeli - Konya - Kütahya - Malatya - Manisa - Mardin - Muğla - Muş - Nevşehir - Niğde - Ordu - Rize - Sakarya - Samsun - Siirt - Sinop - Sivas - Aksaray - Ardahan - Bartın - Batman - Bayburt - Düzce - Iğdır - Karabük - Karaman - Kilis - Kırıkkale - Osmaniye - Şırnak - Zonguldak - Yozgat - Trabzon - Yalova - Van - Uşak - Tunceli - Tokat - Tekirdağ - Şanlıurfa -