• Trafik Kazası Danışma
  • Trafik Kazası Danışma

Trafik Kazası Ölüm Vefat Tazminatı

Trafik kazasında yakınını ( birlikte yaşadığı, destek gördüğü bir kişiyi ) kaybeden, annesi, babası, kardeşi, eşi, imam nikahlı eşi, kısaca yakını kazada ölmeseydi kendisine bir müddet destek olacaktı mantığı ile ödenen bir tazminattır. Ölüm halinde bu tazminat sigorta şirketinden alınabileceği gibi istenirse şoförden ve araç sahibinden de alınabilir. Burada bahsi geçen tazminat maddi tazminat olup manevi tazminat ise zorunlu trafik sigortasından değil sadece araç sahibi ile şoförden alınabilir. KASKO dediğimiz sigortada ise bazen manevi tazminat teminatı bulunabilir. Eğer kazaya sebep olan aracın bu şekilde bir sigortası da varsa o zaman manevi tazminat da sigortadan alınabilir.

Ülkemizde özellikle bayramlarda ve tatil gidiş dönüşlerinde çok fazla trafik kazaları gerçekleşmekte ve bazıları da ölümle sonuçlanmaktadır. Vatandaşlarımızın bazı trafik kazaları kendi araçları ile bazıları ise otobüslerle olan kazalar olabiliyor. Otobüs ile yolculuk yapan yolcuların biletlerinde zorunlu ferdi kaza sigortası vardır. Otobüs ve otomobillerin karıştığı kazalarda yakınlarını kaybeden vatandaşların, şartları varsa 300 bin TL yi dahi bulabilecek hatta bazen daha fazla trafik kazası tazmınatı alma imkanı var olabilir. Yetkili adli tıp kurumlarının verdiği rapor doğrultusunda vefat eden veya sakat kalan kişinin ve desteğin yaş, evlilik ve gelir, maddi kazanç vb.durumu göz önüne alınarak hesaplama yapılır ve trafik kazası tazminat miktarı belirlenir.

 

 


Hizmet Bölgelerimiz
Adana - Adıyaman - Afyon - Ağrı - Amasya - Ankara - Antalya - Artvin - Aydın - Balıkesir - Bilecik - Bingöl - Bitlis - Bolu - Burdur - Bursa - Çanakkale - Çankırı - Çorum - Denizli - Diyarbakır - Edirne - Elazığ - Erzincan - Erzurum - Eskişehir - Gaziantep - Giresun - Gümüşhane - Hakkari - Hatay - Isparta - Mersin - İstanbul - İzmir - Kahramanmaraş - Kars - Kastamonu - Kayseri - Kırklareli - Kırşehir - Kocaeli - Konya - Kütahya - Malatya - Manisa - Mardin - Muğla - Muş - Nevşehir - Niğde - Ordu - Rize - Sakarya - Samsun - Siirt - Sinop - Sivas - Aksaray - Ardahan - Bartın - Batman - Bayburt - Düzce - Iğdır - Karabük - Karaman - Kilis - Kırıkkale - Osmaniye - Şırnak - Zonguldak - Yozgat - Trabzon - Yalova - Van - Uşak - Tunceli - Tokat - Tekirdağ - Şanlıurfa -