• Trafik Kazası Danışma
  • Trafik Kazası Danışma

Sivas

Sivas TRAFİK KAZASI AVUKATI

DİKKAT

Trafik kazası mağduru iseniz ' uzlaşma ' denilen bir görüşme için savcılık ya da mahkemece çağrıldığınızda uzlaşmayı kabul ederseniz sigorta şirketinden alabileceğiniz büyük tazminat bedellerini kaybedebilirsiniz. Bunun gibi bir para alıp haklarımdan feragat ettim dava açmayacağım gibi bir yazı verirseniz yine aynı tehlike vardır.

Trafik kazaları nedeniyle insanların yaşamları tehlikede olabilir. Kazadan sonra insanlarda organ kaybı olabilir. İnsanların trafik kazası sonrası mağduriyetinin değerlendirilmesi açısından sağlık durumuna ilişkin olarak dava açan uzman avukatlık büroları vardır. Bir kazazedenin mağduriyetini gideren trafik kazası avukatları ile tazminat haklarınızı aramanızda fayda vardır.

Kişilerin mağduriyetini yok etmek açısından ve yasal hakkı korumak açısından trafik kazası tazminat davası açılabilir.  Bu nedenle sosyal haklarımızı aramak ya da aramamak, sizin seçiminiz olacaktır. Kişinin örneğin Sivas’ da trafik kazası mağduru olması halinde yardım alacağı avukat Sivas’ da olmalı mıdır? Her hangi bir şehirde bulunan bir avukat davanızı takip edebilir. Sivas avukatı olması şart değildir. Ancak en kısa zamanda sürecin sonlandırılması bakımından dikkat edilmesi gereken husus şudur ki tazminatı ödemekle mükellef olan sigorta şirketlerinin hemen hemen hepsi İstanbul’ dadır. Hızlı bir yargılamanın yapılması bakımından trafik kazaları için özel olarak oluşturulmuş yargı merci benzeri bir kuruluş, komisyon da İstanbul’ da bulunmaktadır. Kaza nerede olursa olsun, davanızın en hızlı yürüyeceği yer İstanbul’ dur. İstanbul mahkemeleri ve mercileri, bu konuda yani dava ve başvuru konusunda yetkilidir. Bu durumu değerlendirerek Sigorta şirketlerine yakın ve yargı yerine de yakın bir avukatla çalışmak isterseniz İstanbul’ da bir trafik kazası sigorta avukatı ile çalışabilirsiniz. Bunun yerine, bulunduğunuz ilde, kendinize yakın bir avukat ile çalışmak da bir diğer alternatiftir. Bu konudaki değerlendirme size kalmıştır.

Sigorta şirketleri, kazalardan isteseler kolayca haberdar olabilecekleri halde ve hatta haberdar olsalar bile mağdurları aramaz, onlara haklarını hatırlatmaz, davet etmez. Sizi sigorta şirketinden arıyoruz diye arayanlar kendilerini trafik kazası tazminatını ödemekle mükellef olan ve poliçe yapma yetkisi olan sigorta şirketiymiş gibi konuşabilirler. Oysa bu arayanlar sigorta şirketi değildir. Kendilerine danışmanlık şirketi demektedirler ancak konuşurken bunu sigorta şirketi imiş gibi beyan ederler. Siz de size tazminat ödemesi gereken sigorta şirketi tarafından arandığınızı zanneder ve güvenirsiniz. Bu şekilde arayanlar avukat da değildir. Herkes bu şekilde kaza yapmış olanları bulup arayabilmektedir. Amaç bu işten bir komisyon kazanmaktır ki çoğu zaman bir avukatın bile almayacağı yüksek oranlarda komisyonlar almaktadırlar. Sizleri bu şekilde aramaları yasal değildir. Bilgilerinizi temin etmeleri de yasal değildir. Tazminat işlemlerinizi takip etmeleri de yasal değildir. Ancak avukatlık mevzuatının ve başkaca bazı mevzuatın da eksikleri ve yanlışları nedeni ile bu işler kaza mağduru ve işinde uzman avukatlar aleyhine bir hal almıştır. Avukatlar vatandaşa ulaşma konusunda eli kolu bağlı ve türlü yaptırımlarla muhatap iken hiç bir eğitimi ve bilgisi olmayan kişiler istedikleri gibi reklam yapıp vatandaşın bilgilerine ulaşıp onları arayıp çok yüksek komisyonlarla iş yapmaktadırlar.

Kaza sonrasında ve kaza anında yaşananlar bir avukatlık bürosu çalışanları tarafından detaylı bir şekilde araştırılır. Yasal haklarını korumak için vakit kaybetmeden bir trafik kazası / trafik sigorta avukatına, avukatlık bürosuna, hukuk bürosuna başvurmak gereklidir.

Bir kazazedenin mağduriyetini gideren trafik kazası avukatları ile çalışmak sizin için önemlidir. Trafik kazasından sonra kişi ölümcül tehlikelere mağrur kalabilir. Trafik kazasından sonra kişi hayatında ciddi derecede zarar görebilir. Ayrıca trafik kazası maddi - manevi tazminat işlemleri zaman alan süreçlerdir. Hemen sonuçlanmayabilir. Kazadan sonra bir avukatlık bürosundan trafik kazalarına bakan avukatlardan hizmet almanız faydanıza olacaktır.

Sivas trafik kazası mağdurları yasal haklarını korumak için hemen bir avukatlık bürosuna başvurmalıdır. Trafik kazası danışmanlık için bizi arayabilirsiniz. Sorularınız avukatlarımız ve yardımcıları tarafından ücretsiz olarak ön görüşmede yanıtlanacaktır. Trafik kazası tazminatı ile ilgili tüm sorularınızı telefon ile veya mail yoluyla irtibata geçerek sorabilirsiniz.


Hizmet Bölgelerimiz
Adana - Adıyaman - Afyon - Ağrı - Amasya - Ankara - Antalya - Artvin - Aydın - Balıkesir - Bilecik - Bingöl - Bitlis - Bolu - Burdur - Bursa - Çanakkale - Çankırı - Çorum - Denizli - Diyarbakır - Edirne - Elazığ - Erzincan - Erzurum - Eskişehir - Gaziantep - Giresun - Gümüşhane - Hakkari - Hatay - Isparta - Mersin - İstanbul - İzmir - Kahramanmaraş - Kars - Kastamonu - Kayseri - Kırklareli - Kırşehir - Kocaeli - Konya - Kütahya - Malatya - Manisa - Mardin - Muğla - Muş - Nevşehir - Niğde - Ordu - Rize - Sakarya - Samsun - Siirt - Sinop - Sivas - Aksaray - Ardahan - Bartın - Batman - Bayburt - Düzce - Iğdır - Karabük - Karaman - Kilis - Kırıkkale - Osmaniye - Şırnak - Zonguldak - Yozgat - Trabzon - Yalova - Van - Uşak - Tunceli - Tokat - Tekirdağ - Şanlıurfa -

Haberler